Medale Mistrzostw Polski w Szachach

Koniec kwietnia i początek maja był dla szachistów olkuskiego klubu bardzo pracowity. Troje z nich, Barbara Goraj, Blanka Polakiewicz i Bartłomiej Turski, wzięło udział w zawodach rangi mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Olkusza dzieci i młodzieży w szachach 2017

W drugiej połowie maja tradycyjnie młodzi olkuszanie rywalizują o miano najlepszego szachisty Olkusza. Jak trudne to zadanie wiedzą wszyscy miłośnicy królewskiej gry. Przecież ten tytuł osiągali zawodnicy, którzy w swojej karierze zdobywali medale na Mistrzostwach Świata juniorów, Mistrzostwach Europy juniorów czy Mistrzostwach Polski. W tym roku Uczniowski Klub Sportowy Czarny Koń Olkusz wspólnie z Akademią A. Karpowa zorganizował mistrzostwa w niedzielę 21.05.2017 r. w MOK w Olkuszu.

Basia Goraj wicemistrzynią Polski

Na początku kwietnia br. w dniach 01.04 – 08.04 odbyły się w Drzonkowie Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 12 i 14, organizowane corocznie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Prawo do startu w tych Mistrzostwach mieli czołowi zawodnicy ubiegłorocznych Mistrzostw Polski oraz ci, którzy wywalczyli sobie prawo do gry w organizowanych na jesieni 8 eliminacjach międzywojewódzkich.

Medal Mistrzostw Polski dla Basi Goraj

W dniach 04-07.08.2016r. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Pomimo pełni sezonu wakacyjnego, udział w zawodach wzięło 870 zawodników, w tym 338 dziewczynek i 532 chłopców, co świadczy o dużej popularności królewskiej gry wśród młodzieży.

Mistrzowie szachownicy

W dniach 25.06-3.07. odbył się XXVII Ogólnopolski Turniej Szachowy w Rudniku nad Sanem. Rozgrywki odbyły się w czterech kategoriach rankingowych z udziałem prawie 130 zawodników z całej Polski. W turnieju nie zabrakło również reprezentantów klubu szachowego "Czarny Koń" Olkusz.