Tenisowy Mistrz ten sam co przed rokiem

tenis 2017Jakub Kmiecik drugi rok z rzędu został Halowym Mistrzem Olkusza w Tenisie Ziemnym. W finale dwudniowej imprezy po super tie-breaku pokonał sporo od siebie starszego Jacka Trawczyńskiego. W zawodach wzięło udział 12 graczy. W stawce zabrakło zawodników „eksportowych”, którzy w tym samym terminie rywalizowali na kortach poza Olkuszem.

Finałowy pojedynek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obfitował w wiele zwrotów akcji. Pierwszy set zdecydowanie na korzyść Trawczyńskiego. Weteran pewnie ograł młokosa, oddając mu zaledwie jednego gema. W drugiej partii role się odwróciły. To przebojowy Kmiecik szybko przejął inicjatywę i zaczął punktować coraz bardziej zmęczonego rywala. Wynik identyczny jak w pierwszym secie – 6:1, tyle tylko że na korzyść Jakuba. Aby wyłonić Mistrza Olkusza potrzebny był super tie-break. W nim zwycięstwo zapewniało zdobycie 10 punktów. Pierwszy cel osiągnął Kmiecik i tym samym obronił tytuł sprzed roku. Na miejscach 3 i 4. uplasowali się Tomasz Bocianowski oraz Paweł Czarnota.

W ramach ostatnich Mistrzostw prowadzono także rywalizację deblową. W niej najlepiej poradziła sobie para Rafał Krawczyk / Rafał Sobczuk, która do rozstrzygnięcia finałowego starcia potrzebowała dwóch krótkich setów.

- Mając do dyspozycji tylko jeden kort, mamy ograniczone pole manewru co do ilości graczy. 12 osób to właściwie maksimum, jeśli chodzi o sprawne przeprowadzenie zawodów. Trzeba wiedzieć, że i tak na hali spędziliśmy kilkanaście godzin. Poziom zmagań był wyrównany – mówi Rafał Krawczyk, sędzia główny turnieju.

Drugi z kolei triumf Jakuba Kmiecika był możliwy nie tylko dzięki jego dobrej postawie, ale także przez nieobecnych najlepszych olkuskich tenisistów, którzy zrezygnowali z domowej rywalizacji na rzecz lepiej obsadzonych turniejów amatorskich. Mowa tutaj m.in. o Pawle Pieczyraku, Bartoszu Kocjanie czy Pawle Pomiernym.

Kolejne Halowe Mistrzostwa Olkusza w Tenisie Ziemnym za rok. Wcześniej, bo przed wakacjami o prymat w mieście tenisiści powalczą na kortach otwartych przy OSW Czarna Góra.

Organizatorem ostatniego turnieju był MOSiR Olkusz.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.