W dolomitach pod Jaworznem. Park Gminny ,,Gródek”

Część z nas być może była już we włoskich Dolomitach. Ale też część z nas nie wie o tym, że istnieją takie dolomity, które znajdują się w pobliżu granicy Powiatu Olkuskiego. Miejsce to leży nie w górach, ale w masywie Pagórów Jaworznickich.

Chamstwo na drodze, chamstwo na myjni

W sobotę 10 marca o godz. 12:45 przed myjnią samochodową w Olkuszu przy ulicy Kolejowej (obok Biedronki) przekonałem się, że chamstwo na drodze przekłada się na chamstwo przed tak prozaicznymi czynnościami jak mycie samochodu na myjni ręcznej.

Jaskinia i Stawy w Laskach

Tym razem proponujemy ciekawą i niedługą wycieczkę wokół stawów w Laskach i znajdującej się tam Jaskini w Laskach - tzw. kopuły trawertynowej. To miejsce, choć atrakcyjne i łatwo dostępne, nie jest znane powszechnie mieszkańcom naszego regionu.

Sikanie z Witkacym...

W jednej z olkuskich jadłodajni, bezpośrednio nad muszlą klozetową wisi kopia rysunku Witkacego, twórcy teorii Czystej Formy. Teoria ta głosi m.in., że "podstawową rolą sztuki, religii i filozofii jest wywoływanie u odbiorcy uczucia metafizycznego - poczucia odrębności wobec reszty świata, wyjątkowości własnego istnienia i kontaktu z tajemnicą, a uczucie metafizyczne nadaje sens ludzkiemu życiu i stanowi jedno z najważniejszych przeżyć".

Najważniejsze, żeby po dobrym jedzeniu znaleźć właściwe miejsce do medytacji....