Smog zabija

O tym, że smog jest zabójczy teoretycznie wiedzą wszyscy. Jednak patrząc na wyniki pomiarów poziomu zanieczyszczenia powietrza, oczywistym staje się fakt, że są takie osoby, które myślą, że zjawisko to ich bezpośrednio nie dotyczy. Na nic zdają się apele o stosowanie wysokiej jakości paliwa w piecach, o niespalanie śmieci, plastików, zużytego oleju itd. Na nic apele w gazetach, telewizji, internecie.

Polityka od kuchni – satyra

Nie od dziś wiadomo, że Polska to miejsce, w którym zdarzyć może się wszystko. Jakiś czas temu cały kraj obiegła absurdalna wiadomość, że ministerstwo finansów zakazało stosowania przypraw w barach mlecznych. Decyzja ta wydaje się całkowicie niezrozumiała. W polityce jest przecież zupełnie tak, jak w kuchni. A w kuchni jest zupełnie jak w życiu – czasem trzeba najpierw trochę posłodzić, żeby później móc dobrze popieprzyć. A najlepsze kolacje to te, które połączone są ze śniadaniem.

Stracone pokolenie

Bezrobocie wśród osób młodych jest problemem, z którym boryka się nie tylko Polska, ale i cała Europa. Według danych Eurostatu w grupie wiekowej do 24 lat zatrudnienia nie może znaleźć aż 400 tys. Polaków. W podobnej sytuacji jest około 30% mieszkańców naszego kraju w wieku pomiędzy 25 a 34 rokiem życia. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że co trzeci z nich ma wyższe wykształcenie. W ten trend doskonale wpisuje się sytuacja, jaka panuje w powiecie olkuskim.

Olkuska polityka w globalnej sieci

Internet niewątpliwie stanowi główne medium XXI wieku. Zapewnia on nieograniczony i błyskawiczny dostęp do informacji. Za jego sprawą w mgnieniu oka znajdziemy wszystko, co nas aktualnie interesuje. Jest to także narzędzie, którym coraz częściej posługują się politycy. I to nie tylko ci z pierwszych stron ogólnopolskich gazet, ale i nasi, lokalni samorządowcy.

Felieton na niedzielę: celebryta Olkusz

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich urzędników zajmujących się promocją miasta. Możecie iść na urlop i zapomnieć na chwilę o tym, że trzeba się wysilać, aby nazwa Olkusz była rozpoznawalna w całej Polsce. Robotę odwalili za was koledzy odpowiedzialni za drogi. Powinni dostać jakieś premie, ewentualnie podwyżkę, bo zrobili w krótkim czasie to, nad czym inni pracowali przez lata. Jesteśmy słynni na cały kraj i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jedyne, co wątpliwe jest, to czy aby o taką sławę nam chodziło...