Wspomnienie o doktorze Zdzisławie Tuszyńskim

Pan doktor Zdzisław Tuszyński (1939-2019) choć nie był olkuszaninem, stał się w Olkuszu legendą. Pozostanie we wdzięcznej pamięci tysięcy mieszkańców naszego regionu, bo był lekarzem z powołania, który kochał swój zawód i nie szczędził sił dla swoich pacjentów.

Wspomnienie o Józefie Liszce (1930 – 2019)

Jak mało kto, Józef Liszka, nestor regionalistów, przyczynił się do utrwalenia pamięci o dziejach Ziemi Olkuskiej, zwłaszcza historii miejscowego górnictwa rud cynkowo-ołowiowych. To nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych: właśnie człowieka, którego nie da się zastąpić, skromnego, a przecież niesłychanie zasłużonego badacza lokalnej historii i obyczajów, pochowaliśmy w słoneczną niedzielę, 17 lutego, na cmentarzu parafialnym w Bolesławiu.

To był bardzo dobry czas....

Tymi słowami Małgorzata Węgrzyn podsumowała pod koniec 2010 roku w wywiadzie dla naszej redakcji swoją 28-letnią kadencję na stanowisku naczelnika, a później wójta gminy Klucze. Myślę, że teraz tymi słowami można podsumować Jej życie, nie tylko na polu zawodowym. Małgorzata Węgrzyn odeszła 27 października.

Wspomnienie o Eugeniuszu Kluczewskim


10 stycznia 2018 r. zmarł Eugeniusz Kluczewski. Był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczął w roku 1950 jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kłodnicy (pow. Koźle), gdzie pracował do 30 listopada 1951 r.