Sikanie z Witkacym...

W jednej z olkuskich jadłodajni, bezpośrednio nad muszlą klozetową wisi kopia rysunku Witkacego, twórcy teorii Czystej Formy. Teoria ta głosi m.in., że "podstawową rolą sztuki, religii i filozofii jest wywoływanie u odbiorcy uczucia metafizycznego - poczucia odrębności wobec reszty świata, wyjątkowości własnego istnienia i kontaktu z tajemnicą, a uczucie metafizyczne nadaje sens ludzkiemu życiu i stanowi jedno z najważniejszych przeżyć".

Najważniejsze, żeby po dobrym jedzeniu znaleźć właściwe miejsce do medytacji....

Zdjęcie tajne przez poufne

Czujne oko naszego Czytelnika wytropiło na parkingu pewien samochód, zaparkowany w miejscu, na którym nie powinno się parkować. To znaczy, zaparkować można, bo to przecież wolny kraj, ale trzeba się liczyć z interwencją policjantów i mandatem. Tymczasem zupełnie nie wiadomo, co to może być za auto i kto nim przyjechał pod nasz olkuski supermarket. A już w ogóle tajemnicą jest, po co tam przyjechał, bo przecież chyba nie na zakupy w godzinach pracy. Na pewno nie. Rejestracja wcale nie jest znana na pamięć olkuskim kierowcom, toteż trudno cokolwiek podejrzewać. Zresztą, co tu podejrzewać, jak auto jest nieoznakowane? Nikomu nie przyszłoby zapewne do głowy, żeby mimochodem choćby, zapamiętać rejestrację tego samochodu. No bo niby po co? My nie mamy żadnych podejrzeń i Wy pewnie też nie.

Sezonowe znaki?

Ustąpić czy nie ustąpić? Oto jest pytanie! Zadać je może każdy, kto cudem jakimś dostrzeże znak drogowy schowany między gałęziami. Znaku nie widać prawie wcale, kiedy na drzewie są jeszcze liście. Widoczność się poprawi, jak liście spadną. Dlatego można przypuszczać, że znak ten jest sezonowy...

Rewolucja śmieciowa w wykonaniu "ekologów"

Od 1. lipca obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami. Jeden z naszych Czytelników nadesłał nam zdjęcie obrazujące segregację śmieci w nieco innej odsłonie. - Dzisiaj rano przed śmietnikiem OSM "ekolodzy", jak co dzień, segregowali odpady. Puszki i złom zabierają, reszta sama się rozłoży, jak muchy przylecą - napisał Czytelnik.