ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

„e-Składka”, czyli proste płatności do ZUS stały się faktem. Pierwsze wpłaty już są zaksięgowane na kontach płatników. Jednak przedsiębiorcy mają wiele pytań. Aby wyjść naprzeciw klientom chrzanowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje bezpłatne szkolenia z e-składki – nowej formy płatności do ZUS od 1 stycznia 2018 r.

Szkolenia dla lekarzy

Pierwotnie już od 1 stycznia 2018 r. miały zniknąć papierowe formularze zwolnień lekarskich, jednak wprowadzona zmiana przesunęła ten czas na 1 lipca 2018 r.

Centrum Obsługi Telefonicznej oblegane


Centrum Obsługi Telefonicznej oblegane. Przedsiębiorco – wszystkie informacje na stronie internetowej ZUS! Już 5483 osoby zatelefonowały do ZUS w pierwszych 4 dniach stycznia. Czas oczekiwania bywa bardzo długi gdyż zdarza się, że w kolejce czeka prawie 200 połączeń.

Przedsiębiorcy szturmują Centrum Obsługi Telefonicznej

Ponad 5,5 tysięcy telefonów w sprawie nowych rozliczeń. Od 2 stycznia br., nawet po 200 oczekujących na połączenie. Jeden przelew do ZUS stał się faktem. Do dzisiaj już 103,5 tysiąca płatników opłaciło składki na swój indywidualny numer rachunku składkowego na kwotę 741 mln zł.

Nowi emeryci w Małopolsce – jest ich ponad 32 tysiące

Dla około 313 tysięcy osób Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił emerytury wynikające z przepisów obniżających wiek emerytalny. Ogółem Zakład wydał już decyzje emerytalne dla 395 tysięcy osób z 424 tysięcy przyjętych wniosków emerytalnych od 1 września 2017 r.