„e-Składka” eliminuje błędy w przelewach do ZUS


Projekt „e-Składka” to strzał w dziesiątkę. Trzy miesiące opłacania składek na Indywidualne Numery Rachunków Składkowych przez przedsiębiorców wyeliminowały błędy, z którymi przedsiębiorcy borykali się przez wiele lat. Nowy sposób opłacania składek od 1 stycznia br. spowodował, że przelewy na konta ZUS wpływają bez błędów.

ZUS zaprasza na szkolenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Olkuszu zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników, księgowych, pracowników biur rachunkowych z funkcjonalności PUE ZUS, zasad opłacania składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Ogólnopolska konferencja o zdrowiu i smogu

Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu wraz z Uzdrowiskiem Kopalni Soli „Wieliczka” byli organizatorami II Ogólnopolskiej Konferencji pn. „Finansowanie rehabilitacji pulmonologicznej w oddziałach szpitalnych i ośrodkach dziennych, a zanieczyszczenie powietrza – krakowski smog”. Konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie.

E-zwolnienia: przedsiębiorco - załóż konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS

Przedsiębiorco chcesz zobaczyć e-zwolnienie swojego pracownika – załóż konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Od 1 lipca br. już tylko elektroniczne e-ZLA. Lekarz uzyska dostęp do danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków jego rodziny - jeśli zwolnienie będzie wystawiane w celu opieki nad nimi. Pacjent nie będzie musiał także dostarczać zwolnienia pracodawcy. E-zwolnienie przesłane zostanie na profil płatnika i do systemu ZUS.