Bezpłatna mammografia w olkuskim szpitalu

Od stycznia przyszłego roku na terenie Nowego Szpitala w Olkuszu będzie realizowany program profilaktyki raka piersi finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Bezpłatne badania będą wykonywane w pracowni mammograficznej, która funkcjonuje na terenie szpitala od sześciu miesięcy.

Kolejne inwestycje w olkuskim szpitalu


Nowy Szpital w Olkuszu po raz kolejny wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny. Na blok operacyjny placówki trafiła nowoczesna kolumna laparoskopowa służąca do diagnostyki i kompleksowego leczenia chorób jamy brzusznej.

W olkuskim szpitalu ruszyła pracownia mammograficzna


Nowy Szpital w Olkuszu może pochwalić się kolejną ukończoną inwestycją. Od kilku dni na terenie lecznicy czynna jest nowa pracownia mammograficzna. W wyremontowanym i przystosowanym do potrzeb pracowni pomieszczeniu stanęło nowoczesne urządzenie, z którego mogą korzystać mieszkanki okolicznych miejscowości.

SOR do poprawki

Niedawno opisywaliśmy na naszych łamach postępy przy budowie olkuskiego SOR-u. Wartość inwestycji to 6 mln złotych. Wątpliwości co do jakości wykonania inwestycji ma  Łukasz Kmita, radny Rady Powiatu w Olkuszu  W swojej interpelacji skierowanej do władz samorządu wylicza usterki, jakie jego zdaniem posiada budynek. Co na to przedstawiciele placówki?