Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2014

Chcesz zostać członkiem komisji wyborczej?

W powiecie olkuskim zostanie utworzonych kilkadziesiąt komisji obwodowych i okręgowych, których członkowie będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem wyborów samorządowych, a później liczyć głosy. Aby brać udział w pracach komisji należy poinformować o swojej gotowości pełnomocnika komitetu wyborczego, bo tylko komitety wyborcze mają prawo zgłaszać członków komisji okręgowych i obwodowych.

Wystartował serwis „Wybory Samorządowe 2014”!

Zgodnie z rozporządzeniem premiera, 16. listopada tego roku spotkamy się przy urnach wyborczych, aby wybrać osoby, które przez następne 4 lata będą w naszym imieniu podejmować decyzje mające wpływ na nasze życie codzienne i przyszłość naszych gmin, powiatu olkuskiego i województwa małopolskiego. 27. sierpnia oficjalnie wystartowała kampania wyborcza, a „Przegląd Olkuski” startuje z nowym serwisem „Wybory Samorządowe 2014”, dostępnym na stronie www.przeglad.olkuski.pl! Jako jedyna gazeta w powiecie olkuskim oficjalnie wspieramy akcję Masz Głos, Masz Wybór, organizowaną przez Fundację im. Stefana Batorego.

Podczas kampanii wyborczej nie wszystkie chwyty dozwolone

Znane powiedzenie mówi, że kampania wyborcza zaczyna się dzień po wyborach. Oznacza to, że tak naprawdę o sympatię i zaufanie wyborców walczy się przez całą kadencję, a nie tylko tuż przed wyborami. Prawda niestety jest taka, że wyborca ma bardzo dobrą pamięć, ale krótką i dotyczy to zarówno zasług, jak również porażek i afer z udziałem władzy. Mimo wszystko komitety wyborcze robią, co tylko mogą, żeby przypomnieć obywatelom, jak wiele im zawdzięczamy. I z drugiej strony – jest to moment doskonały, aby zdyskredytować przeciwników.

Kalendarz wyborów samorządowych 2014

Prezes rady ministrów podpisał już rozporządzenie o przeprowadzeniu wyborów samorządowych, które zgodnie z zapowiedziami odbędą się w całej Polsce 16. listopada 2014 roku. Z ustawy wynika wprost jeszcze kilka innych ważnych terminów, o których pamiętać muszą wyborcy, ale przede wszystkim kandydaci na wszystkie urzędy i do rad. Dla naszych Czytelników wybraliśmy tylko te najważniejsze terminy.